بازسازی و نوسازی

بازسازی ساختمان قدیمی و تبدیل آن به خانه شیک و مدرن امروزی شاید کار هرکسی نباشد و به حضور یک متخصص نیاز پیدا کنید ولی لازم است قبل از هر چیز خودتان به این نتیجه برسید که هر چیزی از خانه رویایی و ایده آل خود میخواهید و کدام قسمت های خانه را میخواهید حفظ کنید و یا تغیر دهید. با گذشت زمان هر ساختمانی رو به فرسایش خواهد رفت ، سن فرسودگی و بازسازی ساختمان ارتباط مستقیم با کیفیت و چگونگی ساخت آن دارد. اگر قصد بازسازی منزل ، بازسازی مطب یا بازسازی دفتر کار خود را دارید از این فرصت استفاده نموده و اشتباهات گذشته را در انتخاب مصالح ، کیفیت ساخت یا حتی ایرادات مربوط به نقشه کشی ساختمان در حد امکان جبران کنید. بنابراین توصیه می کنیم همه کارها را اصولی و حساب شده پیش ببرید و نکات زیر را در قبل از بازسازی ساختمان خود مد نظر داشته باشید.
اصول بازسازی خانه های قدیمی
قبل از هر اقدامی با متخصصین بازسازی ساختمان مشورت داشته باشید همفکری با یک پیمانکار خبره باعث می شود دیدگاه جدیدی نسبت به جزییات پروژه پیدا کنید. در واقع اگر می خواهید کارها به خوبی پیش روند همه تصمیمات را قبل از شروع کار قطعی کنید و با برنامه پیش بروید. یک پیمانکار بازسازی ساختمان خوب و با تجربه شما را از تک تک موارد غیرمنتظره ای که ممکن است در طول پروژه پیش بیایند مطلع می کند.
قبل از شروع هر کار بودجه فهرستی از آیتم ها و اجناس و مصالح مورد استفاده تهیه کنید و با طراح و مجری که قادر به انجام دادن پروژه متناسب با بودجه شما مشورت کنید.
پس از بررسی اولیه نوبت به برآورد مالی پروژه می رسد قیل از اجرا حتما از چند پیمانکار استعلام قیمت بگیرید تا در زمان اجرا غافلگیر نشوید. اگر کمبود بودجه دارید کارهای اساسی را در اولویت قرار دهید اما هرگز از کیفیت مصالح کم نکنید ضمناً حداقل ده درصد بودجه اضافه برای اقدامات پیش بینی نشده در زمان بازسازی کنار بگذارید.
نظرات خود را با طراح و مجری در میان بگذارید و به توافق برسید که بعد از اتمام پروژه نارضایتی ایجاد نشود و سعی کنید به جز در نظر گرفتن علایق شخصی خود در طراحی ، سابقه عموم را هم در نطر بگیرید زیرا ممکن است بعدا برای فروختن ملک خود با مشکل مواجه نشوید.
فاکتور زمان از دیگر موارد مهم در هنگام بازسازی ساختمان است قبل از اجرا حتما با چند پیمانکار مشورت کنید که آیا زمانی که دارید برای اجرای پروژه کافی است یا خیر همچنین از پیمانکار خود بخواهید تعهدات لازم و کافی در مورد عدم تاخیر در تحویل پروژه بدهد.
اگر علاقمند هستید همراه با بازسازی ساختمان به تزیینات ساختمان هم توجه شود با یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کنید، شرکت های دکوراسیون داخلی قبل از اجرا طرح سه بعدی ارائه خواهد کرد و از بابت چگونگی طرح خیال شما را راحت خواهند کرد.
بازسازی خانه شما نباید طبق مد ، طرح و جریانات روز باشد و سعی کنید از سبک های معماری و طراحی که ثبت و اجرا شده استفاده کنید و سعی کنید از کاهش هزینه ها در قسمت هایی که رو کار نمایان نیستند بپرهیزید ، کیفیت متریال ها در همه قسمت های درونی باعث استحکام و مقاومت میشود و در صورت عدم توجه به آنها ممکن است در آینده نزدیک دو باره کاری و هزینه بیشتری دربر داشته باشد.
برای اطلاع از قیمت نوسازی و هزینه بازسازی به صفحه تعرفه هزینه خدمات مراجعه نمایید.