طراحی نما

امروزه نما بیان کننده تشخص یک ساختمان است، اگر چه در شهرهایی مانند تهران، رشت و قزوین چندین قرن نماسازی مرسوم بوده است، لکن در بیشینه ایران با ساختمان های درون گرا و دیوارهای گلی، نما سازی مبحثی جدید است.
در شهرهای امروزی اولین ارتباط هر فرد با یک ساختمان دیدن نمای آن ساختمان است، طراحی نما شامل ملاحظات فراوانی از خصوصیات اقلیمی گرفته، تا زاویه و جهت نمای بیرونی، حدود زمین و ضوابط شهرسازی، کاربری ساختمان و بیان خوانا از ماهیت بنا، ایجاد جذابیت بصری و طراحی به سبک مورد علاقه صاحب ملک و ... دارد. یکی از مهم‌ترین این ملاحظات ابراز وجود و تشخص یافتن ساختن در زمینه ساختمان های مجاور است، باید توجه داشت که هر ساختمان ضمن ابراز وجود به محیط پیرامونی خود توجه کافی داشته باشد.
در واقع طراحی نمای مناسب تنها امکان مالک برای بهینه سازی فضای شهری پیرامون است که ملک در ان قرار گرفته است و با توجه کافی به هماهنگی با املاک مجاور ضمن طراحی بهینه نما می‌توان فضای پیرامونی ملک را بهبود داد. لکن مشخصا این هماهنگی باید در جهت بهبود محیط همراه با بارز نمودن و تشخص بخشی به ساختمان باشد.
امروزه طراحی نما در سبک‌های نما برگرفته از معماری یونان و روم (سبک های نئوکلاسیک) سبک های مدرن جهان (نئومدرن، هایتک، اینداستریال، مینیمال، آرت دکو، ... ) همچنین سبک های اقتباسی معماری ایرانی (برگرفته از معماری اصفهان، کاشان و یزد) و ... در ایران رواج دارد، که هر فرد می‌تواند فراخور نیاز و سلیقه خود یکی یکی از این سبک‌ها را برای طراحی نما انتخاب نماید. لکن رعایت اصول طراحی در تمامی این سبک‌ها دارای اهمیت بسیاری در زیبایی شناسی و تشخص بخشی به بنا دارد، همچنین استفاده از متریال صحیح و در جای خود بر سایر کیفیت های ساختمان موثر است.
گروه معماری طرح با تسلط بر اصول طراحی نما، طراحی شهری و انعطاف کافی در طراحی براساس ملک و خواسته مشتری همواره تلاش نموده تا بهترین گزینه های طراحی نما را به مشتریان خود ارائه نماید. همچنین در خصوص اجرای نما، گروه معماری طرح از کارشناسان و استادکاران متخصص برای اجرای نمای ساختمان استفاده می‌نماید. بنابرین در صورت نیاز مشتریان امکان ارائه خدمات طرح و اجرای نمای ساختمان در قالب قرارداد طراحی و اجرای نما را دارد.
برای اطلاع از هزینه طراحی نما به صفحه تعرفه هزینه خدمات مراجعه نمایید.